Daugiabučio gyventojams gana dažna problema – buto užliejimas. Ne tik dėl kaimynų kaltės, tačiau ir dėl prakiurusio stogo. Tai yra ne tik labai nemaloni, gyvenimą apsunkinti problema, tačiau ir investicijų reikalaujanti situacija. Žinoma, svarbiausia, kad išeitis yra ir sutvarkyti užlietą butą galima gana greitai. Reikia nelaukti, kadangi kuo ilgiau drėgmė bus patalpose – tuo didesnė yra pelėsio tikimybė.
Jeigu Jus užpylė kaimynai – draudimas atlygins žalą. Žinoma, jeigu esate pasirašęs sutartį su draudimu. Primygtinai tai rekomenduojama daryti. Mėnesiniai įkainiai dažniausiai nėra dideli, tačiau saugumas ir ramybė atitikus nemaloniai situacijai – labai gelbėja.
Visgi, kol yra laukiama draudimo išmokos – reikia kuo greičiau sutvarkyti situaciją. Kuo ilgiau laukiama, kaip jau minėjome, tuo drėgmės daroma žala Jūsų būstui bus didesnė. Apie pelėsio žalą net neverta kalbėti. Jis yra labiausiai pavojingas vaikams bei senyvo amžiaus asmenims. Kovoti su juo yra būtina visais atvejais. Ne tik tuomet, kai po nelaimės ir perteklinės drėgmės atsirado pelėsis, tačiau ir dėl netinkamo būsto vėdinimo (pelėsis gali atsirasti ir tokiu atveju).
Optimali drėgmė patalpose turi būti nuo 40 iki 55 procentų. Užliejus būstą ji dažniausiai pakyla net iki 90 procentų, kartais ir daugiau. Tai signalas, kad reikia kuo greičiau imtis drėgmės pašalinimo priemonių.
Bene pats geriausias ir svarbiausia greičiausias drėgmės šalinimo būdas yra pramoniniai (statybiniai) drėgmės surinkėjai. Svarbiausia, kad jie padeda veikti iš karto, labai efektyviai, tad jau po pirmos valandos bus matomas kur kas mažesnis oro drėgnumas. Jeigu esate sudaręs sutartį su draudimu, kaip jau supratote, drėgmės surinkėjo nuomos paslaugas jums atlygins draudimas. Jeigu neturite draudimo – tuomet nuomos paslaugas turėtų atlyginti asmuo, kuris užliejo Jūsų butą. Taigi, jums tai galiausiai nieko nekainuos. Jeigu kaltininkas nenori mokėti už įrangos nuomą ir tuo pačiu Jūsų patirtus nuostolius – reikia kreiptis į teismą, kuris išspręs šią situaciją.
Dar keli patarimai, kurie padės Jums tinkamai sureaguoti į užlietą butą, pateikti žemiau.
- Jeigu Jūsų namuose yra sumontuotos įtempiamos arba gipso kartono lubos – būtinai išimkite šviestuvus lubose, kad atsirastu anga ventiliacijai.
- To nepadarius viduje gali atsirasti pelėsis. Tuomet reikės kovoti su juo specialia chemija.
- Labai dažnai po užlieji reikia keisti grindis. Visgi, jeigu to nedarysite, nuimkite plintusus. Atsiras erdvė oro cirkuliacijai, džiūvimas bus greitesnis.
- Taip pat dėl oro cirkuliacijos bus tinkamai išdžiovinama drėgmė po laminatu arba parketu. Tai padės išvengti pelėsio taip pat.
- Jeigu namuose yra kilimine danga – drėgmės surinkėjas gan greitai ja visa išsausins. Dažniausiai nereikia jos bandyti nuimti.
Taip pat būstuose, ypač privačiuose namuose, buitinis drėgmės surinkėjas gali būti reikalingas tuomet, kai trunka vamzdis. Nors šiuo atveju nėra kaimyno, kuris bus kaltas dėl šios situacijos, tačiau draudimas – tikrai atlygins patirtus nuostolius (ne tik kompensuos drėgmės surinkėjo nuomą).
Jeigu buvo aplietos ne tik gyvenamosios patalpos, tačiau ir rūsys arba garažas, sandėliukas, kuris yra po namu – geriausia greta pramoninio drėgmės surinkėjo yra naudoti ir elektrinį oro ventiliatorių. Galingas modelis Master DF 20 P. dėl oro cirkuliacijos džiovinimo procesas bus greitesnis.
Galiausiai, baigus darbus verta patikrinti – ar patalpos tikrai gerai išsausinamos. Patikrai rekomenduojame nuomotis sausintuvus, kurie patikrins santykinę oro drėgmę. Tam geriausiai tinka TROTEC BC06, kadangi jie ne tik džiovina, tačiau ir parodo pasiektą rezultatą. Sienų drėgmės lygį nurodys ir džiovinimo darbus atliks modelis MC-380XCA.
Norime pasikartoti, kad draudimas turės Jums atlyginti drėgmės surinkėjo nuomos paslaugas. Labai dažnai į mus kreipiasi žmonės, kurie to nežino. Dėl to rekomenduojame rinktis ne tik galingiausius, tačiau ir inovatyviausius drėgmės surinkėjus nepriklausomai nuo nuomos kainos. Nelaukite. Kuo greičiau pradėkite džiovinti patalpas, o už nuomos paslaugas sumokės draudimas vėliau.
DĖMESIO!!! Drėgmės surinkėjai veiks efektyviai tik uždarose patalpose. Nenaudokite drėgmės surinkėjo ir atidarytu langų vienu metu. Drėgmės surinkėjai kaups drėgmę iš lauko, bet ne iš vidinių patalpų.